*public.site.jump_to_content*

Képzőművészeti ág

Frissítve: 2023. 04. 03

 

Az iskolánkban 2005 óta három művészeti ág tanszakán kaphatnak színvonalas képzést a diákok: Képzőművészet, Zeneművészet, Táncművészet. Az oktatás heti 2-6 délutáni és esti órákban történik az iskola épületeiben. A tanulók félévkor és a tanév végén vizsgát tesznek és államilag elismert bizonyítványt kapnak. Jelentkezhetnek azok a gyermekek, akik betöltötték a 6. életévüket.

                              

Képzőművészeti ág

 

A kisiskolás gyermekek számára előkészítő képzést biztosítunk, ahol komplex foglalkozás keretein belül megismerkedhetnek a képzőművészet világával és megalapozhatják azt, hogy művészi igényű szakmai munkát készíthessenek. A kisdiákok családias, játékos hangulatban rajzolnak, festenek és megismerkednek az alapanyagok megfelelő használatával, különféle alkotó technikákkal. Ezen tevékenységek során fejlődik a gyermekek vizuális látásmódja és alkotókészsége.

A képzőművészet iránt kedvet érző diákok megtanulják a festészet és a grafika nyelvén kifejezni gondolataikat, ami fejleszti a kreativitást. A kreatív emberek gondolkodása széttáró, azaz divergens. Ez azért fontos, mert képessé válnak az asszociatív gondolkodásra, és így adott problémára több lehetséges megoldást is találnak.

Ez a tevékenység is fejleszti a finommotorikát, a szem-kéz koordinációt, a térbeli tájékozódást. Fejlődik a koncentrációs képességük, mert a megfigyelt dolgokat ábrázolják. Továbbá az önkifejezés egyik fontos eszköze, ugyanis nem csak azt lehet ábrázolni, amit a külvilágban látunk, hanem azt is, ami bennünk zajlik, mondandónkat, érzéseinket is kiadjuk magunkból.

Ezért szorongásoldó, relaxáló hatása van. Ahogy azt mondani szokás, a gyerekek mindig őszinték. Sokszor azonban olyan érzéseik, gondolataik lehetnek, amelyeket korukból adódóan még nem tudnak szavakkal közölni, így például kirajzolják magukból. Ez megkönnyebülést eredményez, mert ami a fejben volt elrejtve az kívülre, azaz távolabbra kerül. Ezért is tudja a gyermek a rajzolást a saját problémáinak megoldására is használni. Érzelmeik megnyilvánulása során szinte észrevétlenül megtanulják az önreflexiót, elsajátítják az önkontrollt.

A négyéves képzés után a képzőművészet egy-egy részterülete felé irányul figyelmük, ezért érdeklődésüknek és képességeiknek megfelelően szakot választhatnak, ahol tanulmányaikat szaktanár segítségével folytathatják.

Rendszeresen kiállító, elismert és ismert képzőművész tanárok oktatják a diákokat. Minden tanévben versenyeken, szervezett kiállítások keretein belül mutathatják be a gyermekek alkotó tevékenységüket.

 

Festészet tanszak

 

Megismerkednek a festészeti technikákkal, a színtannal, tovább fejlődik a térlátásuk, ábrázolási technikájuk. A festészetet választó diákokat tanító tanároknak a feladatunk az, hogy az alkotni vágyó diákokat támogassák, a szunnyadó képességeket felismerjék, kibontakoztassák és személyre szabottan fejlesszék.

A diákok megtanulják a különböző művészettörténeti korok és a kortárs festészet irányzatait. A tehetséggondozás mellett a tanárok felkészítik a tanulókat a szakirányú intézmények felvételi követelményeiben foglalt tudásanyagra, amennyiben művészi pályát szeretnének választani. Diákjaink rendszeresen vesznek részt országos, regionális és városi vagy házi versenyeken, pályázatokon, amelyeken jelentős sikereket érnek el.

Ezen képzésen heti 2 óra vizuális alkotógyakorlat is párosul a 2 órás festészet mellé, ahol érdekes, színesen változatos, kreatív tevékenység folyik. Elsősorban a kortárs művészetből kiindulva változatos technikákkal megtanulnak reflektálni jelen korunkat érintő eseményekre, problémákra a saját önkifejező eszköztárukon keresztül.

 

Grafika tanszak

 

A grafika irányt választó diákok a rajzi alapok megtanulása mellett megismerik a különféle technikákat, ezen belül a hagyományos grafikai eljárásokat, de kipróbálhatnak többfajta kézi nyomtatási eljárást is. A művészettörténeti ismeretek beépítésével a régebbi korok értékeinek és a kortárs művészet jelenségeinek megismerésével megtanulják az önkifejezés rajzos formában történő megnyilvánulásának lehetőségeit.  A tanórák itt is oldott, családias légkörben zajlanak. A diákok rendszeresen részt vesznek pályázatokon, a művészetek iránt komolyabban érdeklődőknek pedig lehetőségük van felkészülni szakirányú intézmények felvételi követelményeire.

Ezen képzésen heti 2 óra vizuális alkotógyakorlat is párosul a 2 órás festészet mellé, ahol érdekes, színesen változatos, kreatív tevékenység folyik. Elsősorban a kortárs művészetből kiindulva változatos technikákkal megtanulnak reflektálni jelen korunkat érintő eseményekre, problémákra a saját önkifejező eszköztárukon keresztül