Tisztes helytállás a B33 Kosárlabda Diákolimpia regionális döntőjében

Iskolánk Deme András (8.b), Deme Balázs (7.c), Fiser Domonkos (8.a) és M. Kiss Márton (6.c) összetételű csapata megyei bajnokként vett részt a február 28-án Miskolcon megrendezett IV. korcsoportos B33-as (azaz 3:3 elleni kosárlabda) Diákolimpia regionális döntőjén.

A korosztályukban fiatalnak számító kosarasaink három csoportmérkőzést játszottak a nyolc csapatos mezőnyben. Miskolci és debreceni ellenfelükkel szemben alulmaradtak, salgótarjáni riválisukat viszont legyőzték. A csoportkör körbeveréssel végződött, de rosszabb pontarányának köszönhetően iskolánk csapata végül nem jutott be az elődöntős mérkőzést jelentő első két hely valamelyikére.

Vincze Tamás testnevelő nyilatkozata: Összességében dicséret illeti csapatunk játékosait, hiszen nehéz csoportba kerülve, a régió legjobbjaival kellett megküzdeniük a nap során. Mindezt bizonyítja, hogy az országos döntőbe aranyérmesként bejutó egyik miskolci csapat, valamint a végül bronzérmes debreceni Rakéták is ellenfeleink voltak, utóbbiakat ráadásul a srácok által legyőzött nógrádi ellenfelünk a csoportban két vállra fektette. Gratuláció Andrisnak, Balázsnak, Dominak és Marcinak!