Szépen csillogó ezüstérem a fiú röplabdások nyakában

IV. korcsoportos diákolimpiai országos elődöntőn vett részt iskolánk fiú röplabdacsapata Debrecenben. A négy csapatos elődöntő nem tűnt egyszerű feladatnak, hiszen a Vincze Tamás tanár úr által felkészített csapat gyakorlatilag egy korosztállyal feljebb versenyzett. A feladattól azonban nem ijedtek meg tanulóink, és a helyszíni sorsolást követően meggyőző játékkal, 3:0 játszmaaránnyal múlták felül nyíregyházi ellenfelüket. A másik ágon a tiszaújvárosi srácok 3:1 arányban diadalmaskodtak a vendéglátó hazaiak ellen, így a két vesztes csapat bronzmeccse után következhetett az országos fináléba jutásról döntő záró mérkőzés. Itt végül nem történt meglepetés. Bár az első játszmában alaposan meglepték fiatal tanulóink borsodi ellenfelüket, de végül két időkérésüket követően sikerült rendezni soraikat és dominánssá vált fizikai fölényük.

A döntőbeli vereség mégis sikerrrel ér fel, hiszen megmutatta csapatunk felkészültségét, és bizakodva várhatja a május 8-án, iskolánkban megrendezésre kerülő III. korcsoportos országos elődöntőt.

Az ezüstérmet szerző csapat tagjai: Deme Balázs, Hajdú Péter, Héjja Barnabás, Jakubik Soma, Juhász Zalán, Klem Dávid, M. Kiss Márton, Riczkó Dániel, Sági Szabolcs, Vincze Márk és Zsikai Olivér.