STOP BULLYING a Bartók téren

Az elmúlt időszakban a Bartók téri iskolaépületben nagyobb hangsúly került a bullying megelőzésére és kezelésére, mint korábban. A több héten át, számos rendezvénnyel zajló programsorozat legutóbbi eleme volt, hogy egyszerre, egy időben, minden felsős osztályban preventív (megelőző) tréningfoglalkozást tartottak szakemberek.

A Gyakorló elképzelésének megvalósítását segítette az EKKE Szociálpedagógiai Tanszéke, valamint a Gyermekjóléti és Bölcsődei Igazgatóság, amely szervezetek vezetői első szóra humánerőforrás segítséget nyújtottak a tréningek szakmailag kifogásolhatatlan megvalósítása érdekében. Ezek a foglalkozások nagyon hasznosak és indokoltak voltak, mert egy-egy ilyen tréningen való részvétel elősegíti a biztonságos és támogató tanulási környezet kialakítását is többek között. Továbbá lehetőséget teremtenek diákjainknak arra, hogy megismerjék és megértsék egymás érzéseit és határait. Ezáltal csökkenhet a konfliktusok és az erőszakos cselekedetek előfordulási gyakorisága az iskolában. A tréningek során megtanulhatják az érintettek, hogyan kommunikáljanak egymással hatékonyan és konstruktívan, ami hozzájárul az empátia és az önismeret fejlődéséhez. Ezek a programok erősítik az iskolai közösség összetartását és segítik az oktatási intézményeket abban, hogy proaktívan lépjenek fel a bullying ellen. A gyakorló ilyen kezdeményezéseivel a diákok nemcsak tanulnak, hanem életre szóló készségeket is szereznek a konfliktuskezelés és az egészséges közösségi kapcsolatok terén. A program megvalósulását A Jövő a Gyerekeké Alapítvány is támogatta.