Se nem növény, se nem állat... "Bezöldült" a Bartók tér

Többek között a gombák világáról is tanultak a Bartók téri iskolások a múlt héten az egyetemen. Iskolaépületünk tanulói Tajti Ferencné, Csizmarikné Tóth Titanilla és Simon Flóra kolléganők koordinálása mellett egész múlt héten zöld programokon vett részt a fenntartó egyetemmel szoros együttműködésben. A köznevelésben ez a hét hazánkban a fenntarthatóság hete volt, mivel már mindenki tudja, hogy ennek a korosztálynak is fontos beszélni a fenntarthatóságról, mert ezáltal képessé válhatnak arra, hogy megértsék a környezetvédelem és az erőforrások megőrzésének fontosságát, ami a jövőjük szempontjából elengedhetetlen. Ezek a beszélgetések, programok, figyelemfelkeltő akciók segíthetnek már az alsósoknak is abban, hogy felelősségteljes döntéseket hozzanak mindennapi életükben, például a hulladékcsökkentés vagy az energiahatékonyság terén. Ha nem kizárólag beszélünk róla, hanem részt is tudnak venni fenntarthatósági programokon, akkor az jó eséllyel gyakorlati készségeiket is fejleszti, továbbá közösségi élményt nyújt az összetartozás és az együttműködés jegyében. Pont ilyen programok sokasága állt rendelkezésre a Bartók téri tanulóinknak, illetve bármely érdeklődő iskola diákjai számára, akik az egyetem gazdag programkínálatából válogathattak kedvükre.

Rendhagyó órákon vettek részt többek között a gombákról, részletes információkat hallhattak Egerről, zöld tükörben, de vizsgálták zöld szemüvegen keresztül a háztartási kis- és nagyobb gépeket is.
Foglalkoztak az éghajlatváltozás problémáival, és a tudatos vásárlás is szóba került többek között.
Rajzversenyen is bizonyítottak a Gyakorló diákjai, hogy értik, miről is szól a Zöld hét. (A rajzverseny eredményei csatolva, lentebb!)
A tanórák is a fenntarthatóság témakörében adtak új ismereteket -szaktól, tantárgytól függetlenül- a diákoknak ezen a héten, hiszen erről a témáról nem lehet eleget beszélni! Jobban mondva: beszélni már rég nem elég róla, cselekedni szükséges, és kollégáinkkal erre motiváltuk diákjainkat!
Az ilyen programokon való részvétel hozzájárulhat ahhoz, hogy a gyermekek hosszú távú elköteleződést mutassanak a fenntartható életmód iránt.