Országos díjátadó ünnepség Budapesten, a Vajdahunyad várában:

2023.október 27-én a Debreceni Nagyerdőért Egyesület „Titkot rejt az erdő” és „Velünk élő természet gyerekszemmel” természetvédelmi-irodalmi, vers-, próza-, meseíró és természetfotós pályázat eredményhirdetésére  számos magyarországi és kárpát-medencei pályázó közül minden kategória legjobb hat helyezettjét hívták.

Így kapott névre szóló meghívót Tóth Bíbor, az EKKE  Gyakorlóiskola 7.a osztályos, tehetséges tanulója és felkészítő tanára Nagyné Herczeg Éva, az Agrárminisztérium által is támogatott illusztris rendezvényre.

A rangos szépirodalmi zsűri, - melynek elnöke a József Attila-díjas magyar író, költő, irodalomtörténész, a Magyar Írószövetség tagja, Finta Éva-, a több száz beérkezett pályaműből Tóth Bíbor írását a

4. helyre választotta.

Bíbor, Kulcs című műve,  a 12-14 éves korcsoport mese kategóriában érte el ezt a kiemelkedő eredményt. Szívből gratulálunk neki!

A mesét hamarosan ti is elolvashatjátok, mivel  már készül a pályázattal azonos című gyönyörű könyv, melyben minden korcsoport és kategória legjobb hat helyen végzettjének anyaga szerepel. Aki azonban nem tud addig várni, honlapunkon is elolvashatja Bíbor meséjét.