Okosan etetik az eszüket a Gyakorló diákjai!

Az ETESD AZ ESZED bázisiskolája lettünk!

Közös egészségnevelési oktatóprogramot indított a Nestlé Hungária és az Okos Doboz. A program jóvoltából a diákok rendkívül széles körben bővíthetik tudásukat: az általános táplálkozási tudnivalóktól kezdve az egyes élelmiszercsoportok megismerésén keresztül a táplálkozási és étrendi irányzatokig, az emésztő- és a kiválasztó rendszer működéséig. Az oktatóanyag része az egészséges testösszetétel, a táplálkozásfüggő betegségek, a diéták és étrendi irányzatok, a fenntartható táplálkozás, de van benne szó a tudatos vásárlás alapjairól, és az élelmiszercímkéken található információkról és azok megfelelő értelmezéséről.
Iskolánk az ETESD AZ ESZED! bázisiskolája lett a 2023/24-es tanévtől –tudtuk meg Szűcs István pedagógustól, a program helyi szervezőjétől. A bázisiskola program első állomása szeptember 26-án valósult meg az EKKE Gyakorlóiskola Bartók téri épületében, amikor is a harmadik, negyedik és ötödik osztályos diákjaink ún. „Egészségnapon" vettek részt. A program fő támogatója a Nestle, megvalósítója az Okosdoboz.hu. A diákok az egészséges táplálkozással kapcsolatos játékokat játszhattak, és ismerkedtek az okosdoboz.hu felületével is. A program egész októberben folytatódik egy, az osztályok és iskolák közötti versennyel, melyen minden tanulónk részt vehet, aki regisztrál az okosdoboz.hu honlapon.
A projektbe bekapcsolódó pedagógusok munkáját módszertani útmutató, szakmai összefoglalók és óravázlatok segítik.
És, hogy mire is jó ez a program? Egészséges alapanyagok, táplálkozási irányzatok, tudatos vásárlás és főzés? Az egészségtudatos és fenntartható életmód már gyermekkorban elsajátítható. Formáljuk együtt a diákok tudatosságát ezen a téren játékos, élményalapú tudásfejlesztő programokkal!
Az Így teljes az élet Okos Snack aloldalon található tartalmak az Okos Snack programban résztvevő pedagógusok és szülők számára készültek. (Az oktatási program mindennemű tudásanyaga a Nestlé Hungária Kft. tulajdonát képezi, azok pedagógiai céllal való felhasználása kizárólag a Nestlé Hungária Kft. írásos engedélyével történhet meg.)
Együnk tehát okosan a Gyakorlóban is!