Népdaléneklő verseny a Bartók téren

2023. november 8-án délután a Bartók téri épületünk alsó tagozatos tanulóinak népdaléneklő versenyt rendeztünk.  Az idei versenyünk mottója Kodály Zoltán bölcs gondolata volt: „Az ének szebbé teszi az életet, az éneklők másokét is.”

31 csodálatos hangú, bátor gyermek állt színpadra. Gyönyörű népdalcsokraikat előadva olyan csodát adtak nekünk, egymásnak, ami nem kézzelfogható ajándék, de maradandó nyomot hagyott a hallgatóság szívében. Teljesítményükről a szakmai zsűri igazán elismerően nyilatkozott.

A következő eredmények születtek:

I. KORCSOPORT: 1-2. osztályos tanulók

Különdíj
Vincze Miléna
4.b osztály

Gyura Fanni népdalénekes előadóművész zsűritag felajánlása: Lórántfi Dorka Norina 4.b osztályos tanulóval egy iskolai rendezvényen duót szeretne énekelni, s produkciójukkal megörvendeztetni a közönséget.

A verseny zárásaként közösen énekeltünk, s mindannyian egyetértettünk abban, hogy a tartalmas kikapcsolódás és élményszerzés fontosabb volt a versengésnél ezen a rendezvényen.

Besenyeiné Zsidai Mónika