Nagyot futottak tanítványaink a diákolimpia mezei futóversenyen! Országos döntő a reptéren

Országos döntő a reptéren

Mint eddig is, így a döntő alkalmával is Kálovics Ferenc kolléga, mint kísérőtanár szolgáltatta az információkat a szép eredményeket hozó versenyről. A megmérettetés április 10-én, szerdán volt a gödöllői sportrepülőtéren. A döntőn kb. 2500 általános iskolás versenyző vett részt. Tömegrajtok voltak, ideális időjárás mellett, és egy jó minőségű füves pályán. A szervezők egykörös lebonyolítással oldották meg a versenyt.

Minden résztvevő egy diákolimpiai logós pólóval lett gazdagabb, no meg az élménnyel, hogy egy olimpiai döntőben versenyezhet. Kálovics Ferenc arról számolt be, hogy profi szervezés volt a döntő, zökkenőmentes, olajozott gépezetként működött minden.

Az ország legjobb mezei futói és csapatai jöttek el a döntőre, közel 5000 ember gyűlt össze a kísérőkkel együtt a helyszínen. Iskolánk híresen jó sportolói, a Katona testvérek ismét megmutatták, hogy a „leggyengébb" diákolimpiai versenyszámukban is a legjobbak között vannak. Katona Amina (III. korcsoport) 10. helyezést ért el 229. futó közül, és hogy egy kis fogalmunk legyen ennek a 10. helynek a teljesítmény hátterével, megemlítem, hogy Amina 3:30 perc/kilométer sebességgel futotta le mezei körülmények között a 2000 méteres távot, közel kétszer gyorsabban, mint ahogy egy átlagember tette volna. Testvére Korinna (IV. korcsoport) még ezt a teljesítményt is túlszárnyalta, mert 08:27.5 futóidővel harmadikként ért célba, így bronzérmet szerzett és a dobogó harmadik fokán neki is szólt a diákolimpiai himnusz. Azt gondolhatjuk, hogy az 1,5 - 4 kilométeres távokon „szétszóródik" a 200 főt meghaladó létszámú mezőny, és jelentős távolság-, és időbeli különbségek alakulnak ki a versenyzők között. Ezzel szemben az országos döntők mezőnye olyan erős és kiegyensúlyozott, hogy tizedmásodpercek és fél méter is dönthet egy-egy helyezés sorsáról, ahogy Korinna esetében is történt, mert kiváló hajrájának köszönhette, hogy 0,4 tizeddel, kb. fél méterrel, előzte meg versenytársát, ezzel megfordítva a tavalyi történéseket, amikor ő maradt le hasonló körülmények között a dobogóról. II. korcsoportos tanulóink közül B. Tóth Boginak sikerült bekerülnie a leggyorsabb 50-esek táborába (47. helyezés), ami azt jelentette, hogy 187-en később értek célba, mint ő. Ebben a korosztályban fiú versenyzőink megtapasztalták, hogy milyen különbséget jelent „profi" állóképességi sportolókkal (futók, tájfutók, triatlonosok) összemérni erejüket, ahhoz képest, ha valaki „csak" sportágából fakadóan „futkos", például a labdarúgó pályán. Mindenki kifutotta magából, ami benne volt, ami ebben a kimagaslóan erős mezőnyben a 167-237. egyéni helyezéseket és a 38. csapatpozíciót jelentette –összegezte az eredményeinket Kálovics kolléga.

Gratulálunk diákjainknak, és további sikeres sportolást kívánunk!

Részletes eredmények:

LÁNY II. korcsoport (3-4. OSZTÁLY)

B. Tóth Boglárka (4.b) - egyéni 47. helyezés (233 induló).

FIÚ II. korcsoport (3-4. OSZTÁLY)

EGYÉNI: Lengyel Marcell (4.b) - 191. helyezés (238 induló).

CSAPAT: 38. helyezés.

Metzger Tamás (4.a), egyéni 237. helyezés.

Klem Dániel (4.b), egyéni 235. helyezés.

M. Kiss Tamás (4.b) egyéni 167. helyezés.

Marsi Kende (4.a), egyéni 170. helyezés.

Lengyel Marcell (4.b), egyéni 191. helyezés.

LÁNY III. korcsoport (5-6. OSZTÁLY)

Katona Amina (5.b) - egyéni 10. helyezés (229 induló).

LÁNY IV. korcsoport (7-8.OSZTÁLY)

Katona Korinna (8.a) - egyéni 3. helyezés (220 induló).