Megyei diákolimpiai bajnokok a „Gyakorlós kosarasok”!

Iskolánk Deme András (8.b), Deme Balázs (7.c), Fiser Domonkos (8.a) és M. Kiss Márton (6.c) összetételű csapata megyei első helyezést szerzett a november 24-én megrendezett IV. korcsoportos B33-as (azaz 3:3 elleni kosárlabda) Diákolimpián. A sikerhez egyenes út vezetett, mivel az ötletes összjáték mellett nagyszerű egyéni teljesítményre is képes játékosaink a körmérkőzéses rendszerben lebonyolított versenyen mind a négy ellenfelüket meggyőző végeredménnyel múlták felül. Az aranyérem megszerzése azt is jelenti, hogy vármegyénket iskolánk csapata képviselheti az észak-magyarországi régiós országos elődöntőben, megkísérelve az országos döntőbe jutást.

Vincze Tamás testnevelő nyilatkozata: Mind a négy mérkőzésükön végig koncentráltan játszottak a srácok, de sikerüket nemcsak ennek, hanem technikai fölényüknek is köszönhetik. A két nyolcadikos játékosunk, Andris és Domi fizikálisabb játékát nagyszerűen kiegészítette a két fiatalabb, de a labdával hasonlóan jó barátságban lévő Balázs és Marci. Mindannyian alaposan kivették részüket a kosárszerzésekből. Csapatunk továbbjutása megérdemelt.