Medve Szabadtéri Matematikaverseny 2024 EGER

Ebben a tanévben is megrendezésre került az országos Medve verseny Egerben is az Érsekkertben. Szerencsére gyönyörű napsütéses időben.

Iskolánk 37 csapattal, összesen 110 versenyzővel vett részt ezen a sok gyaloglással összekötött matematikaversenyen, ahol közel 1000 diák és felnőtt mérettette meg magát. Az izgalmas és gondolkodtató feladatok megoldása közben az Érsekkert különböző pontjain elhelyezett állomások közötti sétákkal gyorsan telt az idő, észre sem vették a gyerekek, hogy már három órája matekoznak.

A verseny nem csak az agytekervényeket mozgatta meg az ötletes feladatok közös megoldása közben, illetve a térkép segítségével a következő állomás megközelítésével, hanem az izmokat is, hisz minden csapat 3-6 km-t túrázott feltűnés nélkül verseny közben. Mivel sétálni, térképen tájékozódni és matekozni is kellett egyszerre, így a csapatok nem csak a legjobb matekosokból álltak össze. Ezért olyan diákok is élményként élték meg ezt a szabadtéri egész napos programot csapattársaikkal, akiknek nem erőssége a számtan, mértan.

A jó hangulatú versenyen szép eredményeket ért el több csapatunk is:

Koalák korcsoportjában a harmadik és negyedik évfolyamos diákok közül kiemelkedő eredményt ért el:

Csiffáry Zsombor Gergely, Szabó Bence, M. Kiss Tamás   7113 métert sétálva 1. helyezett lett (4.b osztály, felkészítő tanáruk Sós Krisztina);

Vincze Miléna, Nagy Gergely, Szécsi Zénó 4729 métert sétálva 3. helyezett lett (4.b osztály, felkészítő tanáruk Sós Krisztina)

Tajti Eszter, Fülöp Kiara, Novák Viktória 3600 métert sétálva 3. helyezett lett (3.c osztály, felkészítő tanáruk Tajti Ferencné)

Ragó Zsófia, Patai Hanna Lili, Glück Marcel 7501 métert sétálva 4. helyezett lett (3.a osztály, felkészítő tanáruk Kohajda Gabriella)

Az 5. és 6. évfolyamosok Medvebocs kategóriájában is szép eredmények születtek:

M. Kiss Márton, Tajti Márton, Sági Szabolcs 5882 métert sétálva 1. helyezett lett (6.c osztály, felkészítő tanáruk Garbaczné Olasz Andrea)

Csók Benedek, Esküdt Réka, Hajdú Patrik 3639 métert sétálva 7. helyezett lett (6.b osztály, felkészítő tanáruk Bucsánszki Judit)

És a 7. 8. osztályosok Kismedve korcsoportjában szép eredménnyel zárta a versenyt:

Koncz Helga Dóra, Bartók Réka, Katona Korinna   6358 métert sétálva 5. helyezett lett (8.a osztály, felkészítő tanáruk Garbaczné Olasz Andrea)

Két, játékos kedvű matematika tanárokból, tanítókból álló csapatunk az Ursa Minor kategória 4. és az Ursa Major kategória 5. helyezettje lett.

Minden versenyző csapatunknak gratulálunk a helytállásért, az elért eredményekért!