Mariann, a könyvtáros és Tivadar, a testnevelő búcsúzott Bartók téri iskolánktól

Kezdődnek az elfoglalt, „semmirenincsidőm" nyugdíjas évek!

Karásziné Szűcs Mariann és Holló Tivadar pedagógusok fejezték be a közelmúltban a pedagógus pályát. Bár igaz, sokan azt állítják, ezt soha nem lehet abbahagyni.

Mariann évtizedeken át várta nyitott, kedves személyiségével a Bartók téri iskolai könyvtárban a gyerkőcöket és a kollégákat. Olyan munkát végzett ebben a digitalizált világban, ami az utóbbi években igazi kihívás volt. De Mariann – a kollégáival együttműködve - megküzdött a kihívásokkal, hiszen az olvasólétszámot szinten tudta tartani. Ahogyan elmondta, voltak olyan kisdiákok, akik egyenesen falták a könyveket, alig várták, hogy beszerezzen egy-egy új kiadású példányt.

Tivadar a nagybetűs testnevelő tanár, aki szintén hosszú évekig volt a Bartók téri iskola testnevelés szakos tanára, de jól cseng a neve az egri vízilabdás világban is. Humoros, céltudatos, következetes pedagógus ő, aki minden korosztállyal megtalálta a hangot. Diákok százainak adta a sportolás örömét, és segítette őket a csúcsokig.

Az iskola történetében két remek pedagógus búcsúzik közülünk, hogy megkezdjék jól megérdemelt nyugdíjas éveiket. Tivadar a tornatermet és a sport szeretetét hozta mindannyiunk szívébe, inspirálva diákjainkat az egészséges életmódra. Mariann, az iskolai könyvtár szívverése volt. Mindketten mély nyomot hagytak maguk után, amely örökre emlékezetünkben marad. Az egész iskola nevében köszönjük nekik a munkájukat, a törődésüket és a nagy örökséget, amit hagytak számunkra. Búcsúzásukkal új fejezet kezdődik az életükben, de tudják, hogy mindig részei maradnak közösségünknek. Kívánjuk nekik a legjobbakat és örök boldogságot ezen az új úton!

Visszavárunk Benneteket! TI ide tartoztok!