Majd' 14 tonna papír borította el a Bartók teret

A fenntarthatóság jegyében újra volt  papírgyűjtés a Bartók téren, és iskolánk kimagaslóan szerepelt Eger város iskolái között. Ugyanis, mint ahogyan azt megtudtam az akció szervezőjétől, Boruzs Norbert tanár úrtól, a gyakorlós diákok gyűjtötték a legtöbb papírt, összesen 13875 kg-ot. Néhány diákunk nagyobb mennyiségű papírral járult hozzá ehhez a szép eredményhez, ugyanis ők 1 tonna feletti mennyiséget hoztak.

A legtöbb papírt ők hozták:

Büszke Eliza Nóra 1.a 1637 kg

Hossó Sára 4.b 1260 kg

Hossó Hugó 1.b 1080 kg

Hálásak vagyunk Norbi bácsinak a lelkes szervezésért. Kiemelten fontos rendezvényünk a papírhulladék-gyűjtés, ugyanis ez  az iskolai környezettudatosság fontos része, mely tanítja a diákoknak az újrahasznosítás és a fenntarthatóság fontosságát. Ezáltal fejleszti a felelős és tudatos gondolkodást, valamint a környezettudatosság kialakítását a fiatalokban. Így hozzájárul a fenntartható jövő megteremtéséhez. Emellett segít ösztönözni bennünket az újrahasznosításra, a hulladékcsökkentésre és a környezettudatosságra.

Köszönjük a 7. évfolyamos diákok közreműködését, hiszen ők segítettek a gyűjtés lebonyolításában, megszervezésében. Boruzs Norbert kiemelte, hogy roppant hálás a szülőknek is, hiszen a kért módon, gyorsan, fegyelmezetten zajlott a 2 napos akció a Bartók téren.

A díjazottak pizza- és csokijutalomban részesültek.

(mrzs)