*public.site.jump_to_content*

Magyar bajnok és válogatott versenyző lett a Gyakorlóiskola diákja

– interjú Katona Korinnával

Korinnáról már számos cikk született. Nemzetközi és országos eredményei, csillogó aranyérmei miatt régóta büszkék vagyunk Rá, és a nyomdokaiban szaladó testvérére, Amira. Nyolcadikosként természetesen számára is fontos a továbbtanulás, a tanulmányi versenyek; ezt a területet sem hanyagolja el. Most a nyári és ősz eleji sportversenyeiről kérdeztem.

-          Kori! Melyik eredményedet érzed a nyári versenyek közül a legfontosabbnak?  Milyen helyszínen és körülmények között zajlott?

-          Lengyelországban zajlott az Olimpiai Reménységek Versenye. Szerencsére jó időjárási körülmények között versenyezhettünk. A 400 méteres nyíltvízi úszás után 10 kilométert kellett biciklizni egy technikás pályán, majd ezután 2,5 kilométernyi futás következett.

Nagyon kellett küzdenem a győzelemért, de minden erőfeszítést megért az a pillanat, amikor a dobogó első fokára állhattam.

-          Szeptemberben országos atlétikai bajnokságon indultál, s a 3000 méteres síkfutásban mindenkit legyőzve száguldottál a célig. Hogyan érezted magad a dobogó tetején?

-          Boldog voltam, hogy magyar bajnok lettem, mert tudtam, hogy van esélyem a válogatottságra. Ezzel egy nagy álmom teljesült.

-          Országos U16-os válogatott lettél. Ez óriási eredmény. De ezzel nem állt meg a dicsőségfutam.

-          A magyar válogatott tagjaként utaztam Trnavába, ahol az 5 nemzet kupáján csapatban másodikok lettünk. Büszke vagyok erre a teljesítményre.

-          Hogyan lehet összeegyeztetni a sportot a tanulással? Melyek a távolabbi céljaid?

-          Néha nehéz a felkészülés, mert nem tudok részt venni az órákon a versenyek miatt. Napi két edzés mellett sokszor este is kell tanulnom. Távolabbi céljaim: szeretnék Európa-bajnokságon és világbajnokságon részt venni, de ehhez még várnom kell egy évet a korom miatt.

/Korinna a nehézségek ellenére is kitűnő tanuló, matematikából és magyarból megyei és országos eredményekkel rendelkezik./

-          Kik támogatják a felkészülésedet?

-          Az edzőim: Lázár Rita, Szabó-Erdélyi Attila, Mezei Zita. De mellettük a legtöbbet a szüleimnek köszönhetek. Nélkülük nem értem volna el ezeket az eredményeket.

-          Köszönjük az interjút és a rengeteg győzelmet, mellyel a Gyakorló hírnevét emeled! Nagyon sok sikert kívánunk a továbbiakban, Korinna!

A válaszokat lejegyezte: Sipos Zsuzsa osztályfőnök