Kiemelkedően szerepeltek nyolcadikos tanítványaink az Egri Dobó István Gimnázium által szervezett biológiaversenyen.

A háromfordulós versenyt 2023/2024-es tanévben nyolcadik osztályos, felvételire készülő gyerekeknek hirdette meg a középiskola. A fordulók során rendkívül változatos, sok gyakorlati tudást is igénylő kreatív feladat volt. Az utolsó megmérettetésre az első két forduló összesített pontszáma alapján a legjobb 10 tanulót hívták be a versenyzők közül. Szükség volt fajismeretre, az emberi test ismeretére, sőt kémiai kísérleteket is végezniük kellett. Tanulóink kitűnően helytálltak.

Csorba Eszter (8. c) 9. helyezést ért el, Beksi Dalma (8. a) az előkelő 4. helyen végzett, Méhész Korina (8.b) pedig a dobogós 3. helyezést érte el.

Felkészítő tanáruk: Farkas-Lévai Rita tanárnő