Idén is megemlékeztünk iskolánkban Szent Miklós püspökről, aki oly sok embernek okozott örömet felebaráti szeretetével majd’ két évezreddel ezelőtt.

A Szent Miklós alakját őrző legendák egy olyan ember példáját tárják elénk, aki egy életen át minden cselekedetével az evangéliumi szeretetet igyekezett tükrözni. Ez a legenda vált olyan naggyá, hogy immár több, mint ezer éve lepjük meg egymást apróságokkal minden esztendő utolsó hónapjában, hogy mosolyt csaljunk kicsik és nagyok arcára egyaránt.

Iskolánk Bartók téri épületében nyolcadikos diákjaink igyekeztek megörvendeztetni iskolatársaikat és tanáraikat némi finomsággal, akik ezt mosollyal és énekszóval hálálták meg.

Köszönjük a vidám perceket Beksi Dalmának, Gál Ginának, Gyárfás Zoénak, Kis-Simon Szófiának, Földi Jázminnak, Kürti Nikolettnek, Hugyina Márknak, Hajdu Vajknak és Asztalos Máténak.