Hatalmas volt az érdeklődés a Bartók tér iránt az ovisok részéről

A Bartók téri általános iskola iránt érdeklődő kis ovisokkal és szüleikkel telt meg február első szombatján az EGYETEMI RENDEZVÉNYTÉR.

AZ idén rendkívül nagy számban érdeklődtek iskolánk iránt a kedves szülők, akiket Kőházi Tímea főigazgató asszony köszöntött, majd iskolalelkészünk, Kovács József atya szólt az intézményben folyó lelki életről.

Megismerhették a jelenlévők az alapfokú művészeti iskolánkban tanulható modern táncot, ugyanis Gulyik Judit tanítványai egy háromszorosan díjnyertes produkcióval készültek, míg a néptánctanszakról Bécsi Gyula kolléga kalocsai táncokat hozott diákjaival, érzékeltetve a Gyakorlóban folyó eklektikus kínálatot. És bele is kóstolhattak az ovisok, ugyanis Gyula tanár úr egy jó hangulatú táncházat is rögtönzött.

A három osztályfőnök tanítónő (Csizmarikné Tóth Titanilla, Dr. Harsányi Mihályné Tünde és Sós Krisztina) lelkesen vonult el a népes számú kis csapattal, és játékos foglalkozásokkal kedveskedtek nekik az osztálytermekben.

Domoszlai Orsolya, a művészeti iskola igazgatója az intézmény teljes kínálatáról adott részletes tájékoztatást.

Ezt követően Szél Éva igazgató beszélt a szeptembertől induló 3 elsős osztály képzési sajátosságairól, hogy most első ízben az emelt angol oktatáson kívül a délutáni sávban robotikával, plusz mozgásos angollal vagy akár természettudományokkal is ismerkedhetnek a legkisebbek.

Amíg a gyerkőcök a jövendőbeli tanítóikkal érezték jól magukat a tantermekben, addig Barkó Otília klinikai szakpszichológus szólt a szülőkhöz arról, mit tehetnek ők, a legféltettebb kincseik hatékony óvoda-iskola átmenetének kezelésében.

Első kézből hallhattak a szülők információkat, tapasztalatokat Országh Ákos szülőtől, akik 2 gyermekét is a Bartók téren iskoláztatja, valamint az unokatesók közül is ketten már hozzánk járnak.

Legközelebb február 15-én várjuk vissza az ovisokat a Bartók térre, amikor számukra rövid, iskolai hangulatú foglalkozásokat tartanak majd ízelítőül a tanítók.

Az érdeklődő szülők már most leadhatják szándéknyilatkozatukat intézményünk titkárságán, melyet a honlapról le is tudnak tölteni!

Várjuk az érdeklődőket az EKKE Gyakorló Bartók terére!

-emerzsé-