Elballagtak a Bartók téri diákok

Az idén három csapatot engedett útjára közösségünk, akik közül mindenki városunk nagyszerű középiskoláiban folytathatja majd szeptembertől tanulmányait.

Ballagási ünnepélyünk az Egyetemi Rendezvénytéren valósult meg, hiszen ekkora létszám mellett más helyszín szóba sem kerülhetett.

Kollégáink –egyházi iskolánk létének megfelelően- csodásan feldíszítették a ballagásnak helyet adó termet, valamint az iskolánk külső-belső vonulási útvonalait.

A 8. a osztályt Tóthné Szűk Erzsébet kolléganőnk ballagtatta, akiről megtudtuk, ez volt pedagógiai pályafutása alatt az utolsó osztálya. Zsóka az ünnepségen iskolánk jogelődjének névadójáról, Szent – Györgyi Albertről elnevezett emlékplakettet vehetett át, ami intézményünk legmagasabb adható kitüntetése. A díjat az a pedagógus kaphatja, aki a nevelő – oktató munka területén végez több éves kimagasló színvonalas, elismert munkát. A plakettet az intézmény vezetője, Kőházi Tímea adta át. Az ünnepségen több más neves elismerés és díj is gazdájára talált (ezekről lentebb olvashatnak részletesen).

Ugyan ezt a díjat vehette át két ballagó 8. a osztályos diákunk: Fülep Julianna és Olasz Viktória is.

A 8. b osztályt Boruzs Norbert tanár úr, mint élete első osztályát ballagtatta, a céseket Farkas-Lévai Rita kolléganő engedte szárnyra kapni.

Iskolánk lelkésze, Kovács József atya ismertette Dr. Ternyák Csaba érsek úr üzenetét, majd lélekemelő gondolatokat fogalmazott meg a végzősök számára. Szűcsné Hütter Eszter igazgatóhelyettes is szólt a búcsúzó diákjainkhoz, és felolvasta osztályfőnökeik szeretettel megírt üzeneteit is. A nyolcadikosok búcsúműsora igazán megható volt, melyben megcsillogtathatták hangszeres tudásukat is a Gyakorló végzősei, hiszen gitáros, zongorás és szaxofonos produkció is színesítette elköszönő műsorukat. A rendezvény legvártabb momentumaként Kőházi Tímea bezárta a tanévet, amit nagy tetszés övezett. Majd Timótheustól származó idézettel engedte útjára a nyolcadikosokat: „Senki ne nézzen le téged azért, mert fiatal vagy, hanem mutass példát a hívőknek beszédben, életben, szeretetben, hitben és tisztaságban.”

Intézményünk méltán híres professzionális nyelvoktatásáról. Diákjaink emelt óraszámban tanulhatnak angolt, németet. Eredményességüket a városban egyedülálló módon már általános iskolás koruk végén többen nyelvvizsgával bizonyítják. Az idén 20 végzős tett sikeres komplex, középfokú angol nyelvvizsgát! (róluk is olvashatnak lentebb.) A nyelvvizsgára felkészítő pedagógus kollégáink Lászkáné Czakó Anita, Palmer Katalin és Susánné Zsikai Ildikó voltak.

Több olyan tanulónk is elballagott most, akik 8 ÉVEN ÁT nagyszerű bizonyítványt tudhattak magukénak. Ők a nyolc éven át kitűnő tanuló oklevelet, és a Spientia valamint A Jövő a Gyermekeké Alapítványok elismerését tudhatták magukénak.

Ballagáson készült képeket itt tekinthetik meg.🙂👇

-emerzsé-