*public.site.jump_to_content*

Diákolimpikonjaink szenzációs sikerei az uszodában

Nagyszerű sportélményt tartogatott március utolsó vasárnapja a diákolimpiai országos döntőn részt vevő B kategóriás úszócsapatunk szurkolói számára. A Bitskey Aladár uszoda népes közönsége a IV. korcsoportosok délutáni versenyén összesen 12 versenyszám legjobbjainak tapsolhatott, köztük iskolánk tanulóinak.

Az eddigi kiváló sporteredményei miatt a diákolimpiai fogadalomtételre felkért Katona Korinna ismét a legmagasabb szinten teljesített. Bár a 100 méteres gyorsúszás döntőjét a mezőny legjobb időeredményével várhatta, de látva a rajtlistás eredményeket bizony voltak kihívói. Végül óriási izgalmak közepette, legfőbb győri vetélytársát az utolsó 15 méteren lehajrázva szerzett aranyérmet. A csodálatos „beúszása” után méltán zúgott a vastaps Korinak.

A fiúk 100 méteres hátúszásának döntőjében Asztalos Máté képviselte iskolánkat. Máté előzetes időeredménye miatt a harmadik futamba beosztott leggyorsabb nyolc versenyző mezőnyében úszott és - az egyébként kedvezőtlen szélső pályán szépen helytállva - végül a 12. legjobb idővel ért célba.

A fiúk 4x50 méteres gyorsváltójának döntőjében is érdekelt volt iskolánk csapata, mégpedig a 20 csapatos mezőny negyedik legjobbjaként bekerülve. Így hazai környezetben borítékolva volt az érmes helyezésekért folyó hatalmas küzdelem, ami nem is maradt el. Sőt a Hugyina Márk – Asztalos Máté – Farkas Domonkos – Tűzkő Márk összetételű csapatunk (melyben tartalékként még Bozó Attila szerepelt) budapesti és szegedi ellenfeleikhez nagyon közel kerülve végül a harmadik helyen csapott célba, megszerezve ezzel a csodálatosan csillogó bronzérmet.

Szívből gratulálunk tanulóink nagyszerű sikereihez! Hajrá EKKE!