Bartók téri tarolás a jászsági lovagi logikai tornán

Katolikus fenntartású iskolák apródjai, fegyverhordozói és várkatonái mérték össze tudásukat Jászapátiban

A középkori hangulatú „Lovagi Logikai Torna” matematikai tájékozódási csapatversenyt az idén már hatodik alkalommal rendezte meg a Jászapáti Gróf Széchenyi István Katolikus Gimnázium 3 fős csapatok részvételével. A jász település iskolájának 16 különböző állomáson, szövevényes útvonalon, feladatról feladatra küzdötték végig küldetésüket a diákok, akik 3 kategóriában nevezhettek: „Apródok”: 3. és 4. évfolyam, „Fegyverhordozók”: 5. és 6. évfolyam, valamint a „Várkatonák”: 7. és 8. évfolyamos diákok. A korhű szellemben megvalósított versenyen a nevezett diákok elemózsiával, nemesi oklevéllel és menlevéllel, valamint pennával felszerelt tarisznyát kaptak. Az érdemi verseny két és fél órájában különböző nehézségű feladatok várták a csapatokat. Az adott állomáson kapott eredmény árulta el a következő állomás helyét. Így, ha jól válaszoltak, akkor a fő ágon haladva érkezhettek a célba. Hibás megoldáskor számtalan mellékág könnyebb feladata terelte a kis matematikusokat a helyes irányba.

A vitézi lovaggá ütési ceremónián (eredményhirdetés) kiderült, hogy az egri Gyakorló csapatai alig-alig találtak legyőzőre, szinte kizárólag a fő ágon vágtáztak a cél felé.

A következő Bartók téri eredmények születtek:

Az APRÓDOK kategóriában harmadik helyet szerezetek az Okos obsitosok, név szerint Hajdú Benedek, Kovács Gergely és Paulovics Kolos. Felkészítőjük Piti Gabriella tanárnő volt. Ebben a kategóriában 10 Bartók téri csapat is indult! Ami a legtöbb gyerkőcöt indító suli címét is a Bartók térre terelte Piti Gabriella, Tóthné Huszár Katalin, Sós Krisztina és Tajti Ferencné tanítónők eredményes felkészítő és verbuváló munkája miatt.

A FEGYVERHORDOZÓK közül az első hét helyezés mind Bartók téri csoport volt! Mondhatni: labdába sem rúghattak logikás kis tanulóink mellett más iskolák fegyverhordozói!

Az első helyet az „Egri csokoládés tej” fantázianévre keresztelt trió nyerte el: Győrváry Dánielnek, Héjja Barnabásnak és M. Kiss Mártonnak köszönhetően. A Fűr Alexa, Murányi Valér és Országh András alkotta Agylovagok csapat a 2. helyen zárt, míg a „NEMKELLNÉV” kreatív elnevezésű csoport Szafkó Rékával, Sági Szabolccsal és Tyuskay Barnabással a harmadik helyet szerezte meg a versengésben. Mindhárom csapat tagjait Garbaczné Olasz Andrea tanárnő készített fel a versenyre és a fegyverhordozásra. Az igen szépen szereplő csapatok felkészítésben részt vettek még Bucsánszki Judit és Szűcs István pedagógusok is.

A VÁRKATONÁK versengésében a legjobb helyezést a hatodik helyen záró Bartók téri Házisárkányok érték el, vagyis Beksi Dalma, Vágvölgyi Luca és Gál Gina Vanda, akiket Garbaczné Olasz Andrea tanárnő készített fel.

Minden versenyző lovagnak, tanárnak szívből gratulálunk, és büszkék vagyunk rájuk, hogy öregbítették eme nemes versengésben is iskolánk méltán jó hírét!

Képek itt tekinthetőek meg.smile