Aranyeső a B kategóriás megyei Úszás Diákolimpiai Döntőn

18 tanuló képviselte iskolánkat a Bitskey Aladár Uszodában megrendezett B kategóriás Úszás Diákolimpia megyei fináléjában. Csapatunk nagyszerű napot zárt! A III-IV.korcsoportban szereplő tanulóink közül négyen egyéni versenyszámuk legjobbjának bizonyultak, míg a 4x50m-es gyorsúszás váltóversenyeit követően két csapatunk tagjai is a dobogó legmagasabb fokára állhattak. Ráadásul szinte minden indulónk érmet szerző helyen zárt.

Aranyérmeseink:

Asztalos Máté  (IV.kcs. – 100m hát)

Katona Korinna (IV.kcs. – 100m gyors)

Koncz Dominik  (III.kcs. – 100m gyors és 100m hát)

4x50m-es fiú gyors váltó  (III.kcs. – Bartók Botyán, Bozó Levente, Koncz Dominik, Kovács Kornél)

4x50m-es fiú gyors váltó  (IV.kcs. – Asztalos Máté, Farkas Domonkos, Hugyina Márk, Tűzkő Márk

Ezüstérmeseink:

Katona Korinna (IV.kcs. – 100m hát)

Korózs Emma Napsugár (III.kcs. – 100m mell)

4x50m-es leány gyors váltó  (III.kcs. – Farkas Sára, Katona Amina, Korózs Emma Napsugár, Molnár Fruzsina)

4x50m-es leány gyors váltó  (IV.kcs. – Csetneki Jázmin, Farkas-Maróti Hanna, Jakubik Dalma, Katona Korinna

Bronzérmeseink:

Bolyki Bence (III.kcs. – 100m hát)

Katona Amina (III.kcs. – 100m hát)

Mindez azt is jelenti, hogy az aranyérmes tanulóink a tavasz folyamán éppen városunkban megrendezendő Diákolimpiai Országos Döntőben képviselhetik vármegyénket. Remélhetőleg népes szurkolótábor előtt.

Gratulálunk tanulóinknak és köszönjük edzőik felkészítő munkáját!