*public.site.jump_to_content*

Állítsuk meg a zaklatást! Stop Bullying! Stop Cyberbullying!

 

 

Nagyszabású prevenciós rendezvény zajlott iskolánkban 2024. febr. 26-án, hétfőn. A délelőtt folyamán a felsős tanulók mindegyike részt vett az eseményen, ahol is egy fiatal felnőttel –aki korábban bullying elszenvedője volt-, Márkus Róbert Zsolt konfliktuskezelési szakember és dr. Taskó Tünde pedagógiai szakpszichológus beszélgetett a kisgyerekkorában megélt zaklatással kapcsolatos "élményeiről". A sajátélményes pódiumbeszélgetést követően az érdeklődő fiatalok és tanáraik, szülők megtekinthették a fiatalember, Horgosi Tamás által készített plakátszerű festményeket, melyeket szintén a bullying ihletett, és annak megjelenési formáira, kezelésére, a kiváltott érzelmeire hívják fel a figyelmet. A képeket Bulla Márta művészettörténész, művésztanár segített értelmezni a fiataloknak.

A pszichológus a bullying megelőzéséről, felismeréséről, kezelési lehetőségeiről, illetve egyáltalán az iskolai agresszió, gyermeki terror természetéről beszélt a hallgatóságnak.

Ez a program egy teljesen új megközelítésbe helyezi a problémát, hiszen egy olyan fiatal felnőtt beszélt meglepő őszinteséggel a gyermekkorában megélt erőszakoskodásokról, zaklatásokról, aki saját bőrén tapasztalta meg a jelenséget, és segítséget kíván adni a mai kor fiataljainak, hogy ne kerülhessenek hasonló helyzetbe. Illetve, ha már kerültek, milyen kiutak, milyen megoldási stratégiák állnak rendelkezésre a probléma kezelését illetően.

A programsorozat a délutáni órákban a szülők és a pedagógus kollégák számára szerevezett rendhagyó szülői értekezlettel folytatódott, ahol előadóink az internet veszélyeire, az internetes zaklatásra; a dohányzás, italfogyasztás, a kábítószer használatának veszélyeire hívták fel a figyelmet.  Szóltak arról is a neves előadók, mit tehet a szülő, mit tehet az iskola ezekben a helyzetekben.  Erdélyi Gábor rendőr alezredes úrtól hasznos tanácsokat kaptak a jelenlévők, csakúgy, mint Barkó Otília klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológustól. Kohári Szilvia, az egri Főegyházmegyei Karitász Központ RÉV Szenvedélybeteg-segítő Szolgálat vezetője az új típusú designerdrogokról is beszélt, és mindannyian a szülők, a pedagógusok szerepét hangsúlyozták a korai felismerésben.

A programsorozat márciusban az EKKE Szociálpedagógia Tanszékével együttműködve egy teljes felső tagozatot érintő konfliktuskezelési tréninggel folytatódik.

 

                                                                                                                                                                     (emerzsé)