*public.site.jump_to_content*

A repülőtéren futottak a Gyakorló diákjai

A diákolimpia egyik számának körzeti fordulóját rendezték a közelmúltban Makláron. A mezei futóverseny egészen más kompetenciákat igényel, mint a síkfutás például. Ugyanis a mezei futás olyan futóverseny, ahol a futók erdős, emelkedős, murvás talajon futnak, de megengedett akár a sima füves talaj is.

Gyakorlósaink szép eredményeket hoztak az idén is a körzeti fordulón, melyről részletesen itt számolunk be:

Őszintén gratulálunk az indulóknak, a legsikeresebbjeinktől pedig várjuk a jó híreket a következő, a megyei fordulóról!

A verseny helyszíne a maklári repülőtér volt, tudtam meg Kálovics Ferenc testnevelő kollégámtól, aki Földi-Szaniszló Lilla tanárnővel kísérte a Gyakorló Bartók téri diákjait.

Mint ahogyan azt a kollégáim elmesélték, a körülmények nem voltak rózsásak: kb. 5-8 C° volt a hőmérséklet, a közel sík útvonalat gyakran göröngyös, gödrös, fűcsomós terep nehezítette. Szintén nem segítette a futókat az enyhe szél a hűvös, de napos időjárásban. A körzetin 6 iskola diákjainak részvételével zajlott a verseny.

Kálovics Ferenc tanár úr értékelésében elmondta: „-Megítélésem szerint összességében csodásan szerepeletek diákjaink, hiszen a 3-4. osztályosaink mindkét csapata 2. helyen jutott tovább a megyei döntőbe, hat egyéni érmet szereztünk, és a Katona testvérpár fölényesen nyerte a futamait, 9 tanulónk végzett a legjobb hatban az átlagosan 25-40 fős mezőnyökben".

Hajrá Gyakorló, várjuk a megyei mezei futás eredményeit is!

(emerzsé)

Eredmények (1-6.):

II. korcsoport (2013-2014) lány / táv: 1500 méter

Egyéni 3. helyezés: B. Tóth Boglárka (4.b).

Csapat 2. helyezés: Horváth Jázmin (egyéni 6. helyezés) (4.a), B. Tóth Boglárka (4.b), Mirkóczki Panna (4.b), Vinnai Lenka (4.b).

II. korcsoport (2013-2014) fiú / táv: 2000 méter

Egyéni 3. helyezés: Lengyel Marcell (4.b)

Csapat 2. helyezés: Marsi Kende (4.a), Metzger Tamás (4.a), Lengyel Marcell (4.b), Klem Dániel (4.b), M. Kiss Tamás (4.b)

III. korcsoport (2011-2012.) lány / táv: 2000 méter

Egyéni 1. helyezés: Katona Amina (5.b)

Egyéni 6. helyezés: Farkas Sára (6.c)

III. korcsoport (2011-2012.) fiú / táv: 2500 méter

Egyéni 4. helyezés: Bartók Bottyán (6.c)

IV. korcsoport (2009-2010.) lány / táv: 2500 méter

Egyéni 1. helyezés: Katona Korinna (8.a)

Egyéni 2. helyezés: Földi Jázmin (8.c)

Egyéni 3. helyezés: Farkas-Maróti Hanna (7.c)