A kisebbek után IV. korcsoportban is regionális országos döntőbe kerültek iskolánk fiú röplabdásai a Diákolimpián.

Március 11-én, hétfőn iskolánk Bartók téri tornacsarnokában került megrendezésre a fiúk nagyobb általános iskolás korcsoportjának vármegyei röplabda diákolimpiája, annak is harmadik, egyben záró fordulója. Csapatunk hat győzelemmel, vereség nélkül várta az utolsó megmérettetést, így az első hely megszerzése reális célkitűzésként fogalmazódott meg. Az első két gyakorlós mérkőzés nem is hozott meglepetést, hiszen a kömlői, valamint a gyöngyösi Egressy Béni Általános Iskola tanulóival szemben is játszmaveszteség nélküli győzelem született, amivel gyakorlatilag biztossá vált a vármegyei bajnoki cím. A szintén gyöngyösi Arany János Általános Iskola elleni záró mérkőzés 0:2-es játszmaarányú, de mindkettőben minimális pontkülönbséget mutató vendég sikerrel zárult, amire a sokat fejlődő játékukkal rá is szolgáltak a jelentős fizikai fölényben lévő gyöngyösi fiatalok.

Mindez persze a lényegen nem változtat, miszerint a III.kcs-os vármegyei bajnoki cím után a nagyobbak mezőnyében is a dobogó legfelsőbb fokára állhatott iskolánk csapata.

A csapat tagjai: Csák Botond, Deme Balázs, Győrváry Dániel, Hajdú Péter, Héjja Barnabás, Jakubik Soma, Juhász Zalán, Klem Dávid, Krajnyák Máté, M. Kiss Márton, Riczkó Dániel, Sági Szabolcs, Tyuskai Barnabás, Vincze Márk és Zsikai Olivér.

Vincze Tamás tanár úr, a csapat edzője: Nagy dicséret illeti a játékosokat, hiszen többségük az eggyel kisebb korcsoportból felversenyezve érte el azt, hogy Heves vármegyét képviselheti a májusban sorra kerülő regionális országos döntőben. Tudjuk, hogy az ottani mezőny várhatóan legfiatalabb csapata leszünk, de iskolánkat legjobb tudásunkkal fogjuk képviselni.

Gratulálunk röplabdásaink sikereinek!