*public.site.jump_to_content*

A kempós Patrik újra "éremszerző" körúton...

A kempo ökölharc, bokszrendszer, ami Dél-Kínából került Okinawára és a ma karateként ismert harcművészet egyik alapja.

Az ütéseken, védéseken és rúgásokon kívül dobásokat és földtechnikát is tartalmaz a sportág.

Az idei év első versenye a február 17-én megrendezett I. Respect Kupa volt, amelyen a 14 év alatti gyermekek mérkőzhettek meg. Iskolánk Bartók téri tehetsége, Flaskay Patrik a versenyen a formagyakorlatban 15 versenyzővel küzdött kategóriájában, és egy tized ponttal maradt csak le az első helyezett mögött. Stop Semiben négyen versenyeztek, a Bartók téri kempós ebben 6-0-ra győzedelmeskedett, így első lett. A C-viadalban négyen voltak, de Flaskay Patrik egy korcsoporttal nagyobbakhoz lett sorolva, mert nem volt a korosztályában, aki elinduljon, ennek ellenére az előkelő 2. helyezést tudta megszerezni. Hasonlóan kellett a gi-földharcban is nagyobbakkal versenyeznie: 12 évesekkel és 38 kg-os srácokkal küzdött, a maga 34 kg-os, 11 éves kora ellenére. Így lett 4. helyezett.

Gratulálunk Patriknak, további szép sikereket kívánunk!