A Föld szeretete kis művészeink szemével

Rajzpályázat az egyetemen

Iskolánk tanulói minden évben aktívan vesznek részt az egyetemünk Zöld hét rendezvénysorozatán. Számos program mellett kiemelten kedves a rajzpályázat. Idén Szeretem a Földet címmel képeslap pályázatot hirdettek. Minden alsós kisdiákunk nagy szeretettel, gazdag képzelet- és színvilággal készítette - a kiírás szerint- páros munkában a szebbnél szebb alkotásokat. Elfogultság nélkül mondhatjuk, hogy gyermekeink idén is kitettek magukért. Április 24-én vehettünk részt a díjkiosztón az egyetem Tittel Pál Könyvtárában, ahol megtudtuk, hogy a szakmai zsűrinek rendkívül nehéz dolga volt. A díjazottaknak dr. Juhász Tibor Rektorhelyettes Úr adta át az ajándékokat pár kedves, méltató szó kíséretében. Az alsó tagozaton 1-3. helyezést osztottak ki és 2 kreatív különdíjat is bezsebeltek tanítványaink. Az első helyezett alkotásaiból tényleg képeslap is készült, mely plusz mosolyt csalt a kis művészek arcára.
Az abszolút nyertesek Bóta Hanga és Ragó Boglárka jutalom kiránduláson is részt vesznek május 24-én az OMYA bányában.

A díjazottak:

I. helyezett: Bóta Hanga - Ragó Boglárka (3.C)
II. helyezett: Ficzere Hanna - Koncz Zsófia - Papp Cecília (3.B)
III. helyezett: Kardos Flóra (1.B)

Kreatív Különdíj:

Fernye Dalma - Minczér Dorka (4.A)
Horváth Jázmin Tünde - Krajnyák Emma - Szemán Lujza (4.A)