A dzsungelben járt a Bartók téri 5. évfolyam

Maugli, Balú, Bagira, Sir Kán, és Ká... Biztos, hogy mindenki ismeri Rudyard Kipling főhőseit. Ki ne hallott volna Maugliról, az indiai „emberkölyök" történetéről, aki a vadonban nőtt fel a farkasok között, a bátor fekete párduc, Bagira barátjaként, akit az életvidám medve, Balú tanított a vadon törvényeire? Bennünket is elvarázsolt a szuper hipnotizőr kígyó, Ká, aki cinizmusával lopta be magát a szívünkbe, de együtt borzongtunk a vadon állataival a félelmetes tigris, Sir Kán kegyetlenségétől.

Nagyszerű darab lett az egri színház előadása, remek színészi alakításokkal, nagyszerű dallamokkal, nevetéssel, sírással. Felejthetetlen volt Ká, azaz Dimanopulu Afrodité játéka, csakúgy, mint a Kegyelet Egylet keselyűié, közülük is a legkiemelkedőbb, Csil, akit Rácz János személyesített meg.

2024 januárjában debütált a Gárdonyi Géza Színházban ez a megunhatatlan színdarab, 130 évvel a mű keletkezése után. Ez a máig sikeres és sokakat megragadó történet nemcsak a vadon nevelkedő Maugliról, és olyan emberi értékekről, mint a barátság, bizalom, bátorság, vagy akár az önfeláldozás, vagy a bosszú, de szól a szerelemről és a halálról is egyaránt. Külön öröm számunkra, hogy iskolánk közösségéből több „családtagot" is láthatunk a színpadon: Tóth Flórát, a 6.c-ből, mint kölyök farkast, Tóth Zsombort az 1.b-ből, aki szintén farkaskölyköt játszik, a Gyakorló volt tanítványai, akik az AMI- ben jelenleg is diákjaink: Barta Éva és Csőke Jázmin, őket táncos statisztaként láthattuk a darabban többször is! És ne feledkezzünk meg Emődi Attila kollégáról, aki koreográfus-asszisztensként és táncosként több szereplőt is életre keltett a színpadon.

A darabot megtekintésre ajánlom mindenkinek, ha egyáltalán tud még jegyet szerezni az előadásra...

Szerencsére Lászkáné Anita néni, Susánné Ildi néni és Márkus Robi bácsi jókor voltak jó helyen, és az ötödik osztályaikat el tudták vinni erre a darabra.

-emerzsé-