„Ahol szeretet és bölcsesség van…”

„Ahol szeretet és bölcsesség van, ott nincs sem félelem, sem tudatlanság” – olvashatjuk ezentúl iskolánk aulájának falán védőszentünk, Assisi Szent Ferenc sorait.

A tanév első napján intézményünk iskolalelkésze, Kovács József atya megáldotta a jelmondatunk alatt található keresztet, amely – ahogy neve is mutatja – kereszténységünk fő szimbóluma. Minden reggel, az ajtón belépve megerősít minket a nehézségek, a kudarcok, a fájdalmak hordozásában. Jézus nem csupán egy kétezer évvel ezelőtt élt történelmi személy, hanem Isten Fia, aki annyira szeret minket, hogy ma is egészen közel jön hozzánk: emberként hordozza a mi szenvedéseinket is. Ő számunkra elsősorban jelen és jövő, ahogyan hirdeti az egyházi iskolák idei mottója: „Krisztus a jövőnk”.

Kovács József atya az elsősöket személyesen is felkereste az osztálytermeikben. Voltak, akik máris vidáman és ismerősként köszöntötték, hiszen felismerték benne a papot, akit a tanévnyitó szentmisén láttak. Józsi atya megáldotta a tantermekkel, a tanítókkal és a gyerekekkel együtt táskáikat és iskolaszereiket is, hogy Isten kegyelmével növekedhessenek tudásban és egymás szeretetében. Az ajándékul kapott kis igés könyvjelzők pedig arra ösztönzik őket, hogy megismerkedve a betűkkel, lelkesen olvassák Isten üzenetét, a Bibliát is.