*public.site.jump_to_content*

Vidám jelmezek, könnyes búcsú és cukorkaeső: így telt a bolond ballagás a Gyakorló Bartók téri épülében


Hatalmas ricsajjal, színes maskarákkal és rengeteg nevetéssel telt a tanév utolsó keddi napja az EKKE Gyakorlóiskola Bartók téri épületében, ahol a nyolcadikosok idén is hűek maradtak a több évtizedes múltra visszatekintő, kedves hagyományhoz. A végzősök kreatív, bolondos jelmezekbe bújva járták be a folyosókat, hogy egy utolsó közös játékkal búcsúzzanak el a diáktársaktól és a tanáraiktól. A hangulat a nagyszünetben ért a tetőfokára, amikor felcsendültek a jól ismert, bulis dallamok, a tanárok pedig a diákok legnagyobb örömére valóságos cukorkaesővel árasztották el az ünneplőket. A felhőtlen jókedvbe azonban hamarosan egy kis nosztalgia és meghatottság is vegyült. Amikor a büszke osztályfőnökök - Balázs bácsi zenei aláfestésével - feltették a tablóképeket a folyosó falára, a széles mosolyok mögött bizony már a búcsú könnyei is megjelentek a szemekben. Hiszen ezek a fotók már a lezáruló általános iskolás éveket szimbolizálják. A vidám nap végül stílusosan a Dobó téren zárult, ahol a csapat még lőtt néhány utolsó, felejthetetlen és bolondos közös képet a város szívében, örökre emlékké formálva ezt a különleges napot.