Kaán Károly XXXI. Országos Természet- és Környezetismereti Verseny

A Kaán Károly XXXI. Országos Természet- és Környezetismereti Verseny az 5-6. osztályos gyerekeknek lehetőséget biztosítani a megmutatkozó tehetségeik kibontakoztatására. A verseny ismeretanyaga az 5-6. évfolyamon feldolgozott tananyaghoz kapcsolódik. Természetismereti, környezetismereti, biológiai, földrajzi, alapismeretek, vizsgálatok, kibővítve a lakóhelyi környezet és a hazai erdők élővilágának bemutatásával. Valamint a verseny keretében szervezett terepgyakorlat tapasztalataival, és a Hortobágyi Nemzeti Parkról és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkról szerzett ismeretekkel.

Iskolánk két tanulója is sikeresen szerepelt a verseny Hatvanban megrendezésre kerülő vármegyei fordulójában.

Tóth Bíbor 6.A osztályos tanuló 4. helyezést és Sági Szabolcs 5.C osztályos tanuló 5. helyezést ért el.

Felkészítő tanáraik dr. Forgóné Stupek Ilona és Varga Pál

A verseny során a tanulók és a kísérő tanárok is megtekinthették a Hatvani Vadászati Múzeum Kastély-Park állandó kiállítását, amely nagy élményt jelentett a résztvevőknek.